Menu 4 duarshe - Swiss Diamond Hotel Prishtina
Rezervo Tani
Swiss Diamond Logo Rezervo Tani

Special Offers

Menu 4 duarshe

Sunday Family Brunch

Artikulli paraprak

Ndryshime të reja në Swiss Diamond Hotel Prishtina

Artikulli ardhshëm

Menu 4 duarshe

Më 28 qershor Hotel Swiss Diamond, në bashkëpunim me ambasadën e Francës dhe Italisë, kishte nderin të prezantojë menunë 4 duarshe. Tema ishte “Franca – Italia: mes “Traditës dhe Modernes” e cila është krijuar posaçërisht nga kuzhinieri ynë italian Fabio Bianconi dhe shefi francez Christophe.

Moderne franceze

Trilogjitë e Verës (në stilin NICE, kërpudha greke dhe domate mozzarella)

Tradicionale franceze

Salmon i ëmbëlsuar i shërbyer i ngrohtë, lëng erëzash, oriz tuile, gremolata dhe chimichurri

Tradicionale italiane

Thëllenëzë,mushkëri pule, kumbulla dhe bajame chutney të mbështjellura me fletë lakre, kungull mbretëror dhe kërpudha porqini, polenta, krem bishtajash dhe kroket majhosh

Moderne italiane

Ëmbëlsirë kremoze dhe krokante me gështenja dhe lajthi,
mollë në salcë kakaoje me salcë gështenje dhe portokalli, tortë e butë ngjyrë kafe

Verërat
Fantinel Brut Rosé 2017
Region Prosecco

Viognier 2017
Baron Philippe de Rothschild

Fantinel Pinot Grigio 2017
Borgo Tesis, Region Friuli

Ka qenë një sukses dhe një eksperiment i mrekullueshëm. Ne dëshirojmë të përsërisim përvojën, prandaj mos i humbisni ngjarjet e ardhshme kulinare!
Ne do t’ju mbajmë të informuar me ofertat dhe ngjarjet e brendshme.
Qëndroni me ne dhe njoftohuni me ngjarjet e fundit mujore.

Press and Hit Enter